Emil Kos | Alteryx | Praca w korporacji | Wywiad

10 maja 2021

Alteryx praca w korporacji wywiad

Emil Kos | Alteryx | Praca w korporacji | Wywiad

Emil Kos i spotkaliśmy się nie tylko po to, by rozmawiać o Alteryx (które jest Emila specjalizacją), ale by pogadać o bardziej ogólnych tematach, takich jak praca w korporacji czy przyszłość analizy danych. Poznaliśmy się pracując wspólnie w Customer Service. Obaj chcieliśmy czegoś więcej i każdy z nas wyrzeźbił własną drogę.

Polecam Ci obejrzenie wywiadu jaki przeprowadziłem z Emilem w kwietniu 2021.

Kim jest Emil Kos?

Analityk, pracujący mocno z Alteryx i jednocześnie konsultant pomagający wdrażać Alteryx to automatyzacji procesów analitycznych. Obecnie tworzy Alteryx Community w Polsce. Obecnie top 20 w międzynarodowym community Alteryx w dostarczaniu rozwiązań. W podsumowaniu za marzec 2021 w top 3.

A może trafiłeś na tę stronę prosto z google i myślisz, „no dobrze a ten drugi?”. Ten drugi to Kajo Rudziński, czyli piszący te słowa. Prowadzę KajoData i znajdziesz tu też informację o mojej drodze.

A z Emilem polecam zapoznać się:

Czy praca w korporacji może być fajna?

Wątek, od którego zaczynamy. Co ciekawe, Emil jest zdania, że korpo może być ok, bo po prostu daje możliwości. Z jednej strony dla kogoś, kto pochodzi z mniejszego miasta (typu Kielce), jest to po prostu wielki świat, gdzie można się bawić dużymi klockami. Nagle nasza obecność robi się niejako międzynarodowa, chociażby przez lokalizację klientów, z którymi się kontaktujemy. Z drugiej strony, korporacja to dużo ludzi. A to oznacza, że ktoś może Ci podrzucić pomysł, zauważyć Cię, wysłać tam gdzie dotąd nie byłeś. Im więcej ludzi, tym więcej opcji.

Co to jest Alteryx?

W słowach Emila: „Alteryx to kombajn”. I trudno się dziwić. Alteryx to nowoczesny system do przygotowania danych, zaawansowanej analityki i jednocześnie automatyzacji zadań z tym związanych. Z jednej strony jest to program dość intuicyjny i łatwy do nauczenia, bo działa na zasadzie drag-and-drop. Dzięki temu, nawet jeśli Twoim podstawowym narzędziem pracy jest Excel, nie wpadniesz w panikę. Z drugiej strony, jest to program na tyle potężny, że spokojnie radzi sobie z predykcją czy innymi zadaniami z data science. W jakimś sensie, Alteryx jest podobny do KNIME, o którym gadałem przy innej okazji.

Podsumowanie

Z Emilem rozmawiamy jeszcze o wielu innych kwestiach. Ale tu odsyłam was już do filmiku.

To tyle w tym temacie. Analizujcie w pokoju!  

Podobał Ci się ten artykuł?
Podziel się nim w Social Mediach:
>>> udostępnij go na LinkedIn i pokaż, że codziennie uczysz się czegoś nowego 
>>> wrzuć go na Facebooka, to się może przydać któremuś z Twoich znajomych 
>>> Przypnij sobie tą stronkę to zakładek, może się przydać w przyszłości

Wolisz oglądać niż czytać – nie ma problemu
>>> Obserwuj i oglądaj KajoData na YouTube

Inne ciekawe artykuły o danych:

A jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o rozwoju zawodowym – zajrzyj tutaj.

Ja Ci ją z przyjemnością wyślę. Za darmo. Bez spamu.

Poradnik Początkującego Analityka

Video - jak szukać pracy w IT

Regularne dawki darmowej wiedzy, bez spamu.