Nowa technologia Apple

21 maja 2023

Nowa technologia Apple

Czy za rogiem czai się rewolucja w technologii Apple? Źródła donoszą, że gigant technologiczny przygotowuje się do przedstawienia swojego nowego headsetu do mixed reality na nadchodzącej konferencji deweloperów, która odbędzie się 5 czerwca 2023. Wg plotek, nowa technologia od Apple, który początkowo miał być dyskretną parą okularów, ewoluował do formy znacznie masywniejszej, wymagającej zewnętrznego pakietu baterii. Cena? Około 3000 dolarów.

Ten potencjalnie przełomowy produkt może zdefiniować dziedzictwo CEO Tima Cooka, który, pomimo co niektórzy mogliby nazywać jedynie niewielkimi ulepszeniami w ofercie produktów firmy, dowodzi najbardziej finansowo udanym okresem w historii Apple. Krytycy mogą twierdzić, że innowacje Apple są marginalne, ale nie można zaprzeczyć solidności finansowej firmy pod przewodnictwem Cooka.

Kiedyś wystarczył iPhone

Nie da się ukryć, że iPhone jest nadal głównym motorem zysków Apple, stanowiąc prawie 70% całkowitego przychodu z produktów w ostatnim kwartale. To właśnie iPhone – kiedyś też przecież nowa technologia od Apple – przyniósł ponad 51 miliardów dolarów ze sprzedaży. Ten smartfon nie tylko generuje ogromne zyski z samej sprzedaży, ale również napędza sukces szybko rosnącego działu usług Apple. Dział ten obejmuje takie usługi jak App Store, Apple Cloud, Apple Music, Apple Pay, Apple TV i wiele innych. Chociaż ten segment jest dla Apple niezwykle dochodowy (marża brutto wynosi 71%), trudno sobie wyobrazić, że osiągnąłby taki sukces bez milionów iPhone’ów na całym świecie, które go wspierają.

źródła dochodów apple

Apple ma na swoim koncie historię tworzenia eleganckich produktów i przekształcania ich w gigantyczne biznesy. Przykładem mogą być tutaj chociażby AirPods. Jednak wprowadzenie produktu z kategorii technologii-na-twarz jest odważnym krokiem. Ta kategoria jest bowiem usłana drogimi porażkami, takimi jak Google Glasses.

Wall Street Journal zastanawia się, czy Apple uda się stworzyć produkt dla mas, który nie skończy się jako tzw. „kask dla nerdów”. Jest to pytanie, na które chyba wszyscy czekamy na odpowiedź. Apple zdaje się być świadome trudności, ponieważ już obniżyło swoje oczekiwania co do sprzedaży 3 milionów jednostek w pierwszym roku do bardziej konserwatywnych 900 tysięcy.

Czy nowa technologia od Apple okaże się triumfem?

Będzie to zdecydowanie ważny moment dla firmy Tima Cooka. Czy nowa technologia od Apple okaże się triumfem czy porażką? Czy zmieni sposób, w jaki korzystamy z technologii? Czy Tim Cook wzmocni swoje dziedzictwo jako CEO? Pozostaje nam czekać na te odpowiedzi. Jedno jest pewne, świat będzie obserwować Apple 5 czerwca z wielkim zainteresowaniem.

To tyle w tym temacie. Analizujcie w pokoju!  

Podobał Ci się ten artykuł 🙂?
Podziel się nim w Social Mediach 📱
>>> udostępnij go na LinkedIn i pokaż, że codziennie uczysz się czegoś nowego 
>>> wrzuć go na Facebooka, to się może przydać któremuś z Twoich znajomych 
>>> Przypnij sobie tą stronkę to zakładek, może się przydać w przyszłości

Wolisz oglądać 📺 niż czytać – nie ma problemu
>>> Obserwuj i oglądaj KajoData na YouTube

Inne ciekawe artykuły:

Ja Ci ją z przyjemnością wyślę. Za darmo. Bez spamu.

Poradnik Początkującego Analityka

Video - jak szukać pracy w IT

Regularne dawki darmowej wiedzy, bez spamu.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez KajoData Kajo Rudziński w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, lub nowościach, zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

Please wait...

Dziękujemy za zapis!