Powiadomienia z Outlooka i notyfikacje na Slacku

26 czerwca 2023

Powiadomienia z Outlooka i notyfikacje na Slacku

Powiadomienia z Outlooka, z MS Teams, notyfikacje na Slacku – rzeczy, które wydają się być tak niezwykle pilne, że muszę je sprawdzić natychmiast. Ale, wiesz co? Ostatnio zdałem sobie sprawę, że… nie muszę.

Czy też odczuwasz, że cyfrowa era, choć pełna ułatwień, czasem bywa zbyt natrętna? Sam przyznaję, że od dawna zmagam się z niekończącymi się powiadomieniami. To nieustanne pikanie, migotanie, wibrowanie – czy to z mojego laptopa, czy telefonu. I niemal zawsze ma to związek z moją pracą.

Notyfikacje na Slacku można… wyłączyć

Chciałbym ci przekazać jedną prostą, ale bardzo cenną lekcję, której nauczyłem się ostatnio: powiadomienia nie są obowiązkowe. Tak, dobrze przeczytałeś. Te drobne, natrętne komunikaty, które nieustannie przerywają twój przepływ pracy, są opcjonalne, a nie wymagane.

Pomyśl o tym. Czy jest to naprawdę konieczne, aby w każdej chwili być na bieżąco z każdym e-mailem, wiadomością, @mention? Jak dużo z tego jest prawdziwie pilne? Większość z nich może poczekać. Twoja praca, twórczość i skupienie nie mogą.

Powiadomienia z Outlooka niszczą skupienie

Rozważ wyłączenie powiadomień. To nie oznacza, że zignorujesz wszystkie wiadomości. Po prostu ustal, kiedy sprawdzasz swoje narzędzia komunikacyjne. Może to być co dwie godziny, co godzinę, a może raz na dzień – cokolwiek pasuje do Twojego stylu pracy i harmonogramu. Ale jeśli wyłączysz powiadomienia, zyskasz coś o wiele ważniejszego: spokój i skupienie.

Przyznam, że początkowo byłem sceptyczny. Wydawało mi się, że ominą mnie ważne rzeczy. Ale ku mojemu zdziwieniu, tak się nie stało. Zamiast tego, odzyskałem kontrolę nad moim czasem i przestrzenią psychiczną. Praca stała się mniej chaotyczna, bardziej skoncentrowana. Moja produktywność wzrosła.

Gdy już nie jesteś nieustannie bombardowany powiadomieniami, masz więcej czasu i energii, aby skoncentrować się na tym, co naprawdę jest ważne. Otwierasz drzwi do głębszego zaangażowania i skupienia. Twój umysł jest spokojniejszy, bardziej skupiony i gotowy do pracy.

Podsumowanie

To prosta zmiana, ale jej wpływ może być olbrzymi. Spróbuj na tydzień, dwa wyłączyć powiadomienia z Outlooka i notyfikacje na Slacku – zobaczysz jak to działa dla Ciebie. Włącz powiadomienia, gdy jesteś gotowy , aby je sprawdzić, a nie kiedy one są gotowe, aby cię przerywać. Odnajdź swoje tempo, ułatw sobie życie. Pamiętaj, jesteś szefem swojego czasu. Ciesz się zyskaną spokojnością i zobacz, jak to wpłynie na Twoją produktywność.

Wolisz czytać po angielsku?

Inne ciekawe artykuły:

To tyle w tym temacie. Analizujcie w pokoju!  

Podobał Ci się ten artykuł 🙂?
Podziel się nim w Social Mediach 📱
>>> udostępnij go na LinkedIn i pokaż, że codziennie uczysz się czegoś nowego 
>>> wrzuć go na Facebooka, to się może przydać któremuś z Twoich znajomych 
>>> Przypnij sobie tą stronkę to zakładek, może się przydać w przyszłości

Wolisz oglądać 📺 niż czytać – nie ma problemu
>>> Obserwuj i oglądaj KajoData na YouTube

Ja Ci ją z przyjemnością wyślę. Za darmo. Bez spamu.

Poradnik Początkującego Analityka

Video - jak szukać pracy w IT

Regularne dawki darmowej wiedzy, bez spamu.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez KajoData Kajo Rudziński w celu realizacji usługi newsletter, a tym samym wysyłania mi informacji o produktach blogowych, usługach, lub nowościach, zgodnie z polityką prywatności. Wiem, że zgodę tę mogę w każdej chwili cofnąć.

Please wait...

Dziękujemy za zapis!